Vážení zákazníci, srdečně Vás zveme do naší prodejny, která je plně v provozu i se servisem lyží, snowboardů, skialpů a běžek.

Jak vybrat cyklistickou přilbu?

 

Cyklistická přilba dnes není jen bezpečnostní záležitostí, ale povýšila na módní doplněk. Pečlivě ji ladíme, aby vytvářela s kolem i dresem sourodý celek. Zejména u dětí ale pozor - hledisko vzhledu, barvy, by nemělo převážit nad požadovanou funkčností.

Nejdůležitějším pravidlem při výběru cyklistické přilby je vyzkoušet si ji. Nejlépe přímo v obchodě, případně můžete využít čtrnáctidenní lhůtu na vrácení, pokud si přilbu objednáte přes internet. Helmy se kromě vizáže liší hlavně parametry - nejen hmotností a velikostí, ale i tvarem a třeba způsobem zapínání, polstrování, větracími otvory… 

S námi to zvládnete i na dálku......helmu koupíte ji u nás zde ZDE.

 Čemu věnovat při výběru faktickou pozornost?

  1. Hmotnost: čím je přilba lehčí, tím je to při nošení pohodlnější. Platí jak pro dospělé (profesionální cyklisté počítají každý gram :-)), tak ještě více u dětí. U malých volte opravdu co nejlehčí, aby nadměrně nezatěžovala krční páteř. Nemusí se projevit přímo v obchodě, ale při delším nošení by ji mohlo dítě odmítat nosit. Každý seriózní výrobce helmy tento parametr uvádí, můžete porovnat.

  2. Velikost: uvádí se jako obvod hlavy v centimetrech. V závislosti na konkrétním tvaru hlavy může být přilba těsná, nebo naopak příliš volná. Při nákupu dětem může myšlenkami svádět k nákupu větší přilby „aby déle vydržela“; cenou za to, že ji budou moci déle nosit, je ale významné snížení ochrany, což je její primární a nejdůležitější hledisko. Důležité je, aby přilba na hlavě vždy dobře seděla. Jen tak bude moct poskytnout v rámci svých možností největší možnou ochranu.

  3. Reflexní prvky, aktivní osvětlení: helma je to první, co uvidíme z cyklisty, když se vynoří v kopcovitém terénu na horizontu či ze zatáčky. Hledisko nejen vidět, ale hlavně být viděn. V našem obchodě najdete helmy širokého spektra reflexních barev, což je na každé přilbě a obzvlášť na přilbě určené pro jízdu na silnici či na single trailech vítané. V současném hustém provozu je jakékoliv zviditelnění se výhodou, a tak některé přilby jsou dovybaveny aktivním osvětlením - většinou s více módy blikání plus trvalé svícení. Různé způsoby umístění a systémy zapínání (často je to součást kroužku, kterým na temeni hlavy ovládáte obvodový stahovací systém).
  4. Upínání: nastavení délky podbradního řemínku a upravování velikosti přilby po obvodu jsou důležité vlastnosti přilby. Přezka, kterou se zapíná podbradní pásek, by měla jít snadno rozepnout a také ovládat jednou rukou. Některé přilby jsou již vybaveny systémem (Trifix), který není potřeba nastavovat. Obvodový stahovací systém se nejčastěji ovládá pomocí otočného kroužku na temeni hlavy – když otáčíte na jednu stranu, přilba se utahuje a naopak.
  5. Polstrování: zajišťuje, aby bylo nošení přilby pohodlné. Je výhodné, když jsou spolu s přilbou dodávány náhradní vložky, protože zejména vlivem potu se měkké polstrování snadno zničí.

  6. Kšilt: měl by být odnímatelný, neměl by omezovat výhled. Většinou je to výbava přileb určených pro jízdu v terénu nebo přileb pro volný čas. Jeho účelem je nejen chránit před slunečními paprsky, ale také například před větvemi, odletujícími kamínky a dalšími nebezpečnými předměty.

  7. Certifikace helem: Helmy prodávané v ČR by měly mít certifikaci ČSN EN 1078. Najdete přímo na helmě i na krabici.

 

Až si helmu vyberete, koupíte ji u nás zde ZDE.

 Přejeme šťastnou volbu, ať Vám helma slouží a sluší!