Vážení zákazníci, srdečně Vás zveme - využijte možnosti osobního vyzvednutí objednávek v naší kamenné prodejně. V provozu je i půjčovna a servis lyží včetně běžek, servis kol. Do odvolání fungujeme přes naše výdejní okénko po-pá 9-17 hod. Případné dotazy tel. 737 205 745. Děkujeme za Váš nákup, ať Vás sportování s námi baví :-). DS

Vyplatí se odpružená sedlovka?

Sedlovka je důležitým komponentem na kolo, která primárně slouží k upevnění sedla do konstrukce, konkrétně rámu kola. Dříve sedlovka soužila jen a primárně právě k tomuto účelu, nicméně dnes můžeme díky ní sedlo různě polohovat a může mít také další užitečně funkce. Sedlo můžeme díky sedlovce vysouvat nahoru a dolů, posouvat sedlo dozadu nebo dopředu, případně také sedlo naklánět do různých úhlů.

Dražší kola v dnešní době disponují takzvanou teleskopickou sedlovkou, za pomocí které můžete rychle měnit výšku sedla prostřednictvím páčky, která bývá umístěná nejčastější na řídítkách kola, případně na sedlu. Tohoto využívají především závodníci, případně trailoví jezdci, kteří potřebují rychle změnit výšku sedla za jízdy při klesání nebo stoupání. Závodníkům, kteří potřebují držet stále co nejnižší možnou hmotnost kola, jsou dnes k dispozici teleskopické karbonové sedlovky, které vynikají svou nízkou hmotností.

sedlovka2

Cyklistům, kteří preferují spíše pohodlnou jízdu a nepotřebují honit sekundy v závodě, mohou sáhnout odpružených sedlovkách, která může do určité míry tlumit nárazy a posezení na kole pak dělá pro cyklistu příjemnějším a méně bolestivějším.

Sedlovky můžete zakoupit samozřejmě samostatně, na výběr se podívejte zde. Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat a poradit se!